حق نسخه‌برداری (کپی رایت)

----------------------توجه: استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.

۱۳۸۹ مرداد ۳۰, شنبه

پرفسور یوسف ثبوتی

یوسف ثبوتی یکی از بزرگترین دانشمندان ایران به لحاظ تاثیرگذاری در حوزه ی علوم پایه ی است. ایشان بیست سال قبل، مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان را تاسیس و از آن زمان تا کنون ریاست آن مرکز را به عهده داشتند. امروز سی مرداد، ریاست دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه تغییر کرد. وزیر علوم طی حکمی رسول خدابخش به ریاست دانشگاه منصوب کرد.

یوسف ثبوتی را به عنوان شخصی بی باک، مدیر، کاردان، و واجد صفاتی نایاب می شناختم. تقریبا تمام پایداری های چند سال اخیر در سیاست های مرکز، به دلیل هوشمندی ثبوتی در اتخاذ سیاست ها و روش هایی در اداره ی مرکز بود. یادمان نرود که تمام ساختمان ها و زمین های مرکز، وقف هستند و خیرینی چون حاج آقا ترکمان، تنها به خاطر شهرت دکتر ثبوتی حاضر به مشارکت در این امور خیریه شدند. علی رغم این، بسیاری از خوبی های مرکز نیز نتیجه ی هم کاری دیگر کارکنان مرکز با ثبوتی بود. کاستی ها هم همیشه هستند و نمی توان منکر آن ها شد. هیچ چیز کامل نیست.
به هر حال و با نا امیدی تمام، امیدوارم که رئیس جدید بتوانند راه ایشان را ادامه دهند. این پست بهانه ای بود که بگویم دلم برای مرکز و دانشجوهای مالی مرکز تنگ شده و عمیقا دوست دارم زمان به عقب برگردد و دوباره آن روزها تکرار شود.

۱ نظر:

  1. سلام،

    بخش قابل توجهی از پیشرفتهای مرکز تحصیلات تکمیلی در زنجان و نیز کمکهای مردمی بی نظیری که تا به امروز به این مرکز شده فقط وفقط مدیون این مرد بزرگ و دانشمند برجسته است. برکناری او فقط یک تغییر در ریاست نیست، بلکه بر باد دادن تمام سرمایه ها، امیدها و آرزوهایی است که به برکت ریاست پروفسور ثبوتی تجمیع شده بود.و نیز برکناری او باعث جریحه دار شدن احساسات افراد بیشماری از جمله مردم استان و نیز جامعه علمی خواهد شد.

    پاسخحذف