حق نسخه‌برداری (کپی رایت)

----------------------توجه: استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.

۱۳۹۰ مهر ۲۸, پنجشنبه

پیشنهاد پروژه

این روزها مشغول نوشتن یک پیشنهاد پروژه (research proposal) هستم که نوشتن آن کار بسیار زمان‌بر و سنگینی است؛ جمع‌بندی ادبیات موضوع و کارهای انجام شده و ارائه‌ی یک برنامه مرتب برای انجام تحقیقات پیشنهادی. با وجود سختی کار، مزایای این کار انکار ناپذیر است. اولین مزیت این کار این است که ایده‌های پراکنده‌ی تحقیقاتی فرد را یک‌جا جمع می‌کند آن هم به شکل مرتب. دومین مزیت آن این است که دوره‌ای از تمام ادبیات موجود می‌شود. بعضی کارها به شکل پراکنده و در زمان‌های مختلف مطالعه شده‌اند. خواندن یک‌جای آن‌ها باعث شکل‌گیری یک تصویر جامع از کل کارهای انجام شده و البته انجام نشده خواهد شد. سومین مزیت این است که اگر پذیرفته شود، پولی برای هزینه‌ی تحقیقات به دست فرد می‌آید. می‌توان با این پول سمینار شرکت کرد، سخنران دعوت کرد و به دانشجوهایی که دوست دارند در تحقیقات مشارکت کنند، پول داد تا زندگی بهتری داشته باشند. چهارم این که وزن رزومه‌ی فرد را به شکل محسوسی افزایش می‌دهد. قابل ذکر است که حتی اگر پیشنهاد پروژه پذیرفته نشود، مزایای اول و دوم سر جای خود هستند.
خلاصه در حال نوشتن و مطالعه و جمع‌بندی هستم. با وجود خستگی جسمی ناشی از این کار، به دلایل بالا از انجام آن لذت می‌برم.

پ.ن. موضوع پروژه‌ی پیشنهادی این است: «روش‌های مونت کارلو در معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی و کاربردهای آن‌ در ریاضیات مالی»

۲ نظر:

  1. خوشا به سعادتت اقای فهیم. شما ادبیات را دوره میکنی، ما که هنوز داریم مشق مدرسه مینویسیم ولی امیدواریم.
    موضوع جذابیه. بایبلش هم که "گلاسرمن". ارزومه از نزدیک ببینمش. احتمالن چندماه دیگه محقق میشه... همین چند هفته پیش باریر آپشن را با مونت کارلو نوشتیم و وقتی احتمال خروج را هم بهش اضافه کردیم خیلی جالب شد. هفته پیش هم آمریکن پوت را فاینات دیفرنس روش psor نوشتیم و وقتی روش splitting را پیاده کردیم وحشتناک سریع شد. تجربه جالبی بو.
    راستی نظر شما در مورد مدرسه edhec و همینطور برنامه sfi برای خوندن دکتری چیه؟ چه مدرسه هایی را در اروپا برای ریاضی-مالی پیشنهاد میکنین؟

    پاسخحذف
  2. فدای شما بشم امیر جان. شما ایشالا به سن من برسی از من جلوتر خواهی بود.

    پاسخحذف