حق نسخه‌برداری (کپی رایت)

----------------------توجه: استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.

۱۳۹۱ آبان ۱۳, شنبه

روابط شغلی و شغل رابطه ای

اصلی ترین چیزی که در اپلیکیشن من کم است، روابط شغلی است. طبیعی هم هست چرا که من ایران درس خواندم، دکترای فرانسه بودم و بعد یک پست داک در کانادا و سپس در آمریکا گرفتم. این خانه به دوشی باعث شد که روابط شغلی ام را در هر اسباب کشی، پشت سرم رها کنم. در آمریکا به دلیل این که کنفرانس های زیادی شرکت نکردم، زیاد شناخته شده نیستم. الان که زمان شغل یابی رسیده است، در این بخش لنگ می زنم.
این جا هم مثل هر جای دیگر تا آشنا نباشی، شانس استخدام نداری. از بین دوصد تقاضا، کمیته ی استخدام روی کسی که می شناسد تمرکز می کند. قطعا مدارک تمام متقاضیان بررسی نمی شود و آن هایی هم که بررسی می شود، بعضا بسیار سطحی مرور می شود. حالا این همه سی وی و گزارش پژوهشی و آموزشی و لیست مقالات و کاور لتر غیره و ذالک همه برای این است که حالا اگر قرار شد کسی استخدام شود، مدارکش را به عنوان دلایل صلاحیت برای مافوق بفرستند. معمولا از بین افراد متقاضی دو سه نفر را به مصاحبه دعوت می کنند و یکی را استخدام.
حالا برای جبران این نقص، دارم به کله گنده های جاهایی که اپلای کردم ایمیل می زنم تا اپلیکیشنم را به نحوی زنده نگه دارم. اما قطعا دو صد ایمیل چون نیم دقیقه گپ در یک کنفرانس یا ارائه ی یک سخنرانی نیست.  
پ.ن.: تازه خواستم یک کنفرانس مهم شرکت کنم آن هم اولین کنفرانس با هزینه ی گرنت خودم. هری کین سندی زد و محل کنفرانس را زیر و رو کرد. کنفرانس به خاطر قطع برق هتل لغو شد. حتی تا یک روز قبل کنفرانس فرودگاه نیوجرزی هم بسته بود. حالا حالا هم کنفرانسی نخواهد بود تا بتوانم عرض اندامی کنم. خلاصه کار اپلیکیشن من هم مثل بقیه کارهای دیگرم سلام صلواتی شد.

۲ نظر:

  1. انشالا هرچی به صلاحه ردیف بشه برای شما :)
    شبکه دوستان سوپروایز کارساز نیست؟

    پاسخحذف
  2. سلام دکتر جان دکتر فهیم عزیز
    اینجانب بسیار علاقمند به ریاضیات مالی هستم و احتمالا دکتری خود رو در یکی از کشورهای خارجی شروع کنم و از همین جا اعلام میکنم حاضرم Postdoc خودم رو با یک هموطن با سوادی چون شما بگذرونم با شمایی که در این زمان جایی استخدام نیستید اما به امید خدا و پشتکار خودتون موفق میشید در این شکی نیست. اگر مایلید موافقت خود رو اعلام کنید شاید خنده دار بنظر برسد اما میتوانید منو مثل همه افراد زیر ذربین بزارید و سواد ریاضییم رو بسنجید که با این قسمت هم مشکل ندارم اما دوست دارم در کنار شما باشم. شاید پنج سال دیگه درس تموم بشه بتونم بیام پیش شما. میتوانید مرا دیوانه خطاب کنید اما این دیوانه اهل ایران و ایران با تمام توصیفاتش وطن من است.

    پاسخحذف