حق نسخه‌برداری (کپی رایت)

----------------------توجه: استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز است.

۱۳۹۲ بهمن ۲۷, یکشنبه

آشپزی آخر هفته

از این به بعد اگر آخر هفته آشپزی کردم، عکس غذا و لینک دستور پخت را در این وبلاگ می‌گذارم. قضیه از این قرار است که در طول هفته این قدر سرم شلوغ است و کار زیاد، که هر کاری غیر از کار علمی در آخر هفته هزار بار لذت بخش تر از قبل است. این لذت دل و دماغ آدم را برای به اشتراک گذاشتن کارهای فوق برنامه آخر هفته باز می کند.
بگذارید ببینم. این هفته یک سری جای گلدان به دیوار پیچ کردم و گلدان‌هایی که همسرم قبلا کاشته بود و جوانه زده بودند را در آن گذاشتم، کمی کار چوب کردم که هنوز تمام نشده، و دست آخر آشپزی کردم. همین آشپزی بهترین کاری بود که کردم.
اگر فیلم Ratatouille (ترجمه فرمودند موش آشپز! هاهاها) را دیده باشید، غذایی که پختم همان اسم این فیلم است و البته غذایی که در آخر این فیلم سرو می‌شود. این اولین باری بود که این غذا را می‌پختم. این غذا یک غذای فرانسوی است که متشکل است از بادمجان،  فلفل دلمه‌ای با رنگ‌ها متنوع، کدوی زرد و کدوی سبز خرد شده و سس گوجه فرنگی با روغن زیتون، سیر، پیاز و ادویه‌جات مناسب. در فیلم بالا شکل غذا با شکل سنتی آن متفاوت است. من سعی کردم از روی این نسخه شبیه آن‌چه در فیلم است را بپزم. حاصل این شد:
 قبل از پخت
بعد از پخت
نمره‌ی خودم به دست پختم خودم به این شرح است که 
  • شکل: ۸ از ۱۰
  • مزه: ۹ از ۱۰
  • نسبت درست مواد: ۵ از ۱۰ (پیازش زیاد بود)

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر